Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. V tomto článku Vám priblížim, kde všade sa dajú robiť svadby v Banskej Bystrici a v Banskobystrickom kraji. Titulná fotka je zo Zámku Galicia Nueva v Halíčí, kde som robil starejšieho, dja a moderátora.

Banskobystrický kraj má svoje hrdé zvyky a tradície. Tvoria ho rázovité regióny ako Horehronie, Podpoľanie, Gemer, Novohrad a Hont. Plánované svadby bývajú najmä v mestách 👉Banská Bystrica, 👉 Zvolen, 👉 Detva, Krupina, Brezno, Lučenec, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Poltár, Revúca, 👉 Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Žarnovica, Kremnica.

najkrajsie svadobne miesta v bystrici halic zamok

Banská Bystrica

Začneme najväčším krajským mestom a to je rozhodne Banská Bystrica. Ja bývam vo Zvolene, takže v Bystrici som tak za 25 minút. Ubytovanie si tu preto na svadbách nezabezpečujem. Mladomanželia majú aj dopravu grátis. Na fotke môžte vidieť moje prvé čepčenie ako DJ/starejší. Dnes už túto časť svadby robím v kroji a spievam popri tom. Raz hádam pridám už aj môj obľúbený nástroj – husle. Prečítajte si v článku 👉 viac o svadobných miestach, ktoré som navštívil ako DJ v Banskej Bystrici.

Zvolen

Bývam vo Zvolene, takže podrobnosti o svadbách vo Zvolenskom okrese nájdete v osobitnom článku 👉 DJ na svadbu a svadobné miesta vo Zvolene a okolí.

Detva

Na obrázku vidíte prvý tanec mladomanželov v Masarykovom dvore. Viac info a foto pozrite v článku. Tu sa venujem 👉 okresu Detva a možnostiam na svadobnú hostinu v okolí.

Krupina

V Krupine máte asi len dve možnosti, kde spraviť svadbu a to Hotel Slovan a Reštaurácia Rozvoj. Veľa svadieb však býva v kulturáku v Hontianskych Nemciach a cathering sa zabezpečuje z Krupiny.

Lučenec

Galicia Nueva – www.zamockyhotelgalicianueva.sk

Zámocký hotel Galicia Nueva znamená pre mňa aboslútny fenomén, čo sa týka úrovne atmosféry, servisu a produktu pre svadobnú hostinu. Dovolím si tvrdiť, že je to jednoznačný víťaz, ak by sme mali porovnávať všetky reštaurácie a podniky v Banskobystrickom kraji. Hneď vysvetlím prečo. Zámok je novo zrekonštruovaný a otvorený od septembra roku 2016. Reštaurácia sa nachádza vo dvorane pod holým nebom (od neba Vás oddeluje len presklená klenba, ktorá chráni dvoranu pred vonkajším vplyvom). Neskutočný pocit, keď vojdete dnu, ba priam ako stvorený na dokonalú svadbu. Okrem spomínanej atmosféry som nikde inde v BB kraji nezažil tak ochotný personál a kvalitné služby (káva, servis, prestieranie). Všetci majitelia podnikov a reštaurácií sem môžu chodiť na doučovanie z gastronómie – ako by to malo vyzerať – od obsluhy až po jedlo na tanieri. Super ubytovanie, samotná kapacita hotela je 50 izieb, čo predstavuje 108 pevných lôžok, s prístelkami do 140 lôžok. Odskúšané – veľká spokojnosť. Propomínam vychytávky ako wellness alebo vináreň, ale to asi až po svadobnom dni alebo pred?  Ďalej samostatná fajčiarska miestnosť – pipe room. Aparatúru a veci si treba doniesť výťahom, čo trošku znepríjemmňuje situáciu, ale výsledný efekt stojí za to. Pre tých náročnejších veľmi vhodné, podľa mňa cenovo sa to zdá mnohým cez rozpočet, ale sumy sú adekvátne poskytovanej kvalite. Nezabudnite, že svadbu máte len raz za život .Pridávam odkaz na foto. Pridávam odkaz na VIDEO.

Iné priestory a miesta na svadbu

Floriánov dvor, Penzión Bebek, Miraj Resort

Rimavská Sobota

Hotel Tatra – kontakt 0911 816 112

Najprv som bol veľmi smutný, keď som mal problém zaparkovať s aparatúrou na pešej zóne. Ešte viac som bol smutný, keď som videl koľko schodov musím bez výťahu prekonať a ponosiť si všetky veci. No napokon, keď som vdýchol atmosféru Hotelu Tatra, bol som znova späť. Vynikajúca obsluha, super jedlo, nemôžem si sťažovať. Vynikajúce, aký veľký je priestor a ako pompézne pôsobí. Celú atmosféru dotvára gigantický obraz na stene. Však posúdte sami podľa fotiek.

Iné

Penzión na Ráztočnom v Klenovci

Brezno

Salaš Zbojská – Salaš Zbojská

Salaš Zbojská som vyhodnotil ako jedno z najkrajších miest vhodných na dokonalú svadbu v Brezne a okolí. Toto miesto Vás zaujme najmä vďaka tradičnej ľudovej slovenskej atmosfére. Cena za ubytovanie a stravu tiež veľmi prijateľná. Kapacita ubytovania 40-45 a kapacita miestnosti 120 osôb. Treba pripomenúť výhody ako poskytnutie konského záprahu, sobášu priamo vedľa na lúke, salaš vie zabezpečiť aj výzdobu, dataprojektor. Obrad poskytuje nádhernú atmosféru a vonku môžte byť v lete do neskorých nočných, prípadne ranných hodín. Jedno z miesto, kde býva naozaj veľa svadieb.

Stodola Pohanské v Mýte pod Ďumbierom

Banská Štiavnica

V Banskej Štiavnici je veľa priestorov, kde sa dá usporiadať svadobné veselie. Na niektorých krásnych miestach si stačí zajednať externú catheringovú firmu. Svadbu môžte mať teda kdekoľvek. Ak by ste však mali záujem o nejaké moje odporúčania, prikladám článoček s fotkami 👉 DJ na svadbu a svadobné miesta v Banskej Štiavnici a okolí. Na fotke môžte vidieť ako pomáham mladomanželom s rozbíjaním taniera. Ako DJ a starejší v jednom robím aj takéto privítania.

dj a starejsi banska stiavnica

Žiar nad Hronom

Hotel Luna – www.lunazh.sk

V Žiari nad Hronom je to asi “jednotka”, čo sa týka kvality poskytovanej služby a atmosféry priestoru. Veľmi rád sa sem vraciam.

Nová Baňa

Penzión Drozdovo – www.drozdovo.eu

Na začiatku Vás prekvapí celkom dlhá poľná cesta k tomuto penziónu. Pár krát som si myslel, že som sa stratil. Na konci však budete prekvapení. Nádherný výhľad na okolitú prírodu. Svadobní hostia môžu využiť dve vonkajšie terasy a dokonca samotná svadba sa už dá zorganizovať vonku. Fotky sú z vnútorného priestoru. Parket je podlhovastý, ale všetko sa dá prehľadne odmoderovať z jednej miestnosti. Personál skúsení. Vidno, že tam majú svadby skoro každý týždeň.

Veľký Krtíš

Aquatermal Dolná Strehová, Hotel Koprovnica

Donovaly

Hotel Residence

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!