Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. 28. júna 2018 sme sa vybrali (okrem ulíc Košíc) aj do Prešova, opýtať sa bežných ľudí na ulici, aké sú podľa nich tie najkrajšie miesta na svadbu v Prešovskom kraji v mestách Bardejov, Kežmarok, Humenné, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Sabinov, Snina, Stará Lubovňa, Stropkov, Svidník a Vranov nad Topľou?

Prešovský kraj má svoje hrdé zvyky a tradície. Tvoria ho rázovité regióny Spiš, Šariš a Horný Zemplín. Plánované svadby bývajú najmä v mestách Prešov, Bardejov, Kežmarok, Humenné, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Sabinov, Snina, Stará Lubovňa, Stropkov, Svidník a Vranov nad Topľou.

Prešov

Zo spomínaného prieskumu nám vyšlo pár dobrých tipov pre Vás. Ťažko Vám budem hovoriť príbehy, lebo do Prešova a okolia chodím hrávať len málo.

Trattoria Pension and Grillhouse – web

Reštaurácia Sorayaweb

Kapacita do 170 hostí.

Hotel Lineas – web

Penzión Zwicker

Šariš Parkweb, svadby v Prešove

V Šariš parku máte k dispozícii rôzne veľké priestory, ktoré sa dajú navzájom kombinovať. Svoje čaro tak získa nielen komorná svadba, ale aj obrovská slávnosť pre 150 ľudí. Pre mladomanželov ponúka Šariš park ubytovanie v apartmáne s raňajkami zadarmo a pre svadobných hostí ubytovanie s 10% zľavou. Okrem toho môžu ubytovaní svadobní hostia využiť Šariš Relax Centrum s 1 hodinou bazénu grátis. K ďalším svadobným benefitom patrí možnosť využiť areál na umelecké svadobné fotografie v prostredí tradičnej “šarišskej dediny” s výhľadom na Šarišský hrad, ďalej môžete využiť služby kozmetičky taktiež priamo v areáli a samozrejme aj tradičná domáca kuchyňa podľa rodinných receptov je obrovskou výhodou. Preto, či už máte chuť na klasickú svadbu, svadbu v ľudovom štýle, záhradnú slávnosť, luxusné pohostenie alebo niečo netradičné – tu ste na správnom mieste. Kontaktovať môžete priamo prevadzkárky e-mailom na prevadzkar@sarispark.sk.

Reštaurácia Farmer (Kapušany) – web

Kapacita sály je maximálne 130 osôb. Ubytovacia kapacita je 16 lôžok aj s prístelkami, mladomanželom ponúkajú izbu grátis. Reštaurácia Farmer je známa svojou tradičnou slovenskou kuchyňou. Zaujímavosťou je, že varia z mäsa z vlastného chovu. Ich priestor si vyberajú snúbenci hlavne kvôli chutnej kuchyni, štýlovému priestoru a veľké plus je záhrada, výhľad na hrad, detské ihrisko a nepochybne priaznivé ceny ponúkaných služieb. V ponuke májú aj menší priestor s kapacitou maximálne 35 osôb.

Iné svadobné sály, priestory a miesta na svadbu

Kaštiel Fričovce

Stará Ľubovňa

Nestville Park – web

Kežmarok

Vk Svadobné Centrumweb ,0908802040 , vadelvk@gmail.com

Svadobné centrum sa nachádza na konci Kežmarku , smerom na Spišskú Belu. Reprezentatívny a elegantný priestor svadobnej sály splní aj tie najtajnejšie predstavy klientov. Majestátne stĺpy,kryštáľové lustre, 22 m svetelnej steny , či 80 m2 originál zachovaného tanečného paketu v strede miestnosti , dodajú vašej rozprávkovej svadbe patričnú noblesu. Hlavný svadobný stôl je lemovaný baldachýnom , ktorý je podsvietený farbou , podľa aktuálnej výzdoby a čerešničkou na torte sú kryštáľové srdcia , ktoré žiaria nad mladomanželmi. V sále s kapacitou od 80 do 150 hostí poriadajú predovšetkým svadby , ale aj plesy,stužkové, firemné akcie a iné rodinné podujatia.

Hotel Hviezdoslav – web

Iné

Čierny Orol v Ľubici

Sabinov

Svadobná sála Imperio (Kamenica) – web

Reštaurácia Trója (Lipany) – web

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!