Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. V tomto článku Vám priblížim, kde všade sa dajú robiť svadby v Banskej Bystrici a v Banskobystrickom kraji. Na fotke môžte vidieť moje prvé čepčenie. Dnes už začepčujem v tradičnom kroji.

Banskobystrický kraj má svoje hrdé zvyky a tradície. Tvoria ho rázovité regióny ako Horehronie, Podpoľanie, Gemer, Novohrad a Hont. Plánované svadby bývajú najmä v mestách Banská Bystrica, Zvolen, Detva, Krupina, Brezno, Lučenec, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Poltár, Revúca, Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Žarnovica, Kremnica.

Banská Bystrica

Hotel Národný dom – www.hotelnarodnydom.sk

V tomto priestore som bol hrať už nespočetne veľa krát. Výhodou je obrovská presklená miesnosť ako vidíte na obrázku. Hostia v letných mesiacoch si môžu vychutnať aj terasové sedenie. Tanečný parket môže byť v hlavnej sále a pri väčšiom počte ľudí sa presúva do susednej miestnosti. Hlavná sála sa dá v prípade potreby pekne nasvietiť. 

Hotel Dixon Resort – www.dixonresort.sk

Nedávno som bol hrať narodenovú oslavu v hoteli Dixon****. Fotené v reštaurácií. Priestor vhodný na menšie svadby.

Väčšie svadby bývajú vo veľkej kongresovej sále 👇, ktorá je hneď oproti reštaurácií. Spoločenské priestory hotela sú vybavené veľkým ozvučeným parketom so svetelnými efektami. Príjemnú atmosféru navodzuje aj množstvo bodových a ultrafialových svetiel. Maximálna kapacita pri využití spoločenského centra, denného baru, nočného baru, reštaurácie a 3 parketov (spoločenské sály, nočný bar, banketka a reštaurácia) je až 600 osôb podľa požiadaviek klienta. V letných mesiacoch je otvorená terasa s detským ihriskom a letným barom.

Reštaurácia Sopranowww.sopranobb.sk

Ďalším skvelým priestorom je určite Reštaurácia Soprano priamo na sídlisku Sásová. Môžte si tu vychutnať skvelé jedlá a drinky. Pamätám si, že som tu raz na svadbe videl asi najkrajšie pripravené švédsky stoly. 

Dukát Le Goutwww.legout.sk

Na prvom obrázku vidíte prístupovú cestu, na druhom tanečný parket a na treťom krytý stan, ktorý je pripravený na vonkajšie svadby. Vnútorné priestory sú veľmi pekne zariadené v romantickom vintage štýle, ale zmestí sa tam oveľa menej ľudí. Priestor vonku je vhodný na svadbu v lete. Hudba však môže hrať maximálne do 22:00.

Divadlo u Greškov v Tajovewww.ugreskov.sk

Tento multifunkčný priestor hodnotím ako jeden z TOP podnikov v okolí Banskej Bystrice. Atmosféra a vnútorné prevedenie interiéru Vás rozhodne dostane do iného časového priestoru a urobí tak vašu svadbu unikátnu. Obsluha veľmi milá a ochotná. Prijateľná cena za poskytované služby zahŕňa aj výzdobu, nastieranie, projektor alebo aj kompletné ozvučenie a osvetlenie priestoru (DJ si prinesie len PC). Pre budúce nevestičky upozorňujem treba si dať pozor, aby neboli medzi tanečným parketom a reprobednami (ktoré sú zavesené na stene) stoly pre hostí, ktorým by príliš hlasná muzika mohla vadiť. Hostia majú možnosť sa ubytovať v penzióne Hastrman v Riečke alebo penzión Slniečko v Tajove.

Fuggerov Dvor v Selciachwww.fuggerov-dvor.sk

Fuggerov Dvor je záruka nádhernej atmosféry a kvalitného servisu. Možno aj preto už majú rok dopredu obsadené termíny. Tento priestor sa odlišuje od všetkých ostatných asi najviac exkluzívnym vonkajším jazierkom, hneď pri príchode mladomanželov. Interiér je tiež veľmi útulne zariadený. Maximálny počet hostí je 65, z toho 56 lôžok je pripravených na ubytovanie. Výzdobu miestnosti Vám zabezpečia sami. Svadobná zábava maximálne do 16:00.

V Tajove som hral aj v penzióne Čachovo alebo Villa 27. Všetky tieto priestory sú obklopené nádhernou prírodou.

Iné miesta, priestory na svadbu a svadobné sály

U Vinca v Kremničke, Pyramída v Kremničke, Hotel Šachtičky, Chata Ľubietová, Suchý Vrch

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!