Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. 28. júna 2018 sme sa vybrali do ulíc Košíc, opýtať sa bežných ľudí na ulici, aké sú podľa nich tie najkrajšie miesta na svadbu v Košickom kraji v mestách Gelnica, Michalovce, Sobrance, Rožňava, Spišská Nová Ves a Trebišov?

Košický kraj má svoje hrdé zvyky a tradície. 28. júna 2018 sme sa vybrali do ulíc Košíc, opýtať sa bežných ľudí na ulici, aké sú podľa nich tie najkrajšie miesta na svadbu v Košickom kraji. Plánované svadby bývajú najmä v mestách Košice, Gelnica, Michalovce, Sobrance, Rožňava, Spišská Nová Ves a Trebišov. Dostali sme rôzne odpovede, ktoré sme spísali a do tohto článku budem postupne pridávať jednotlivé miesta.

Košice

Penzión Zlatý Jeleň – Penzión Zlatý Jeleň

Hotel Roca – Hotel Roca

Košice Hotelweb

V hoteli sa nachádza 30 izieb. 57 pevných lôžok. Na prenájom majú dve veľké sály, kde sa kapacitne zmestí 100 až 120 ľudí. Tieto sály sa zvykli prenajímať na svadby alebo kongresy, narodeniny, oslavy, školenia atď. Novinkou sú biznis raňajky a jedálny lístok sa sezóne mení. Jedlá a špeciality si môžete pozrieť na ich stránke. Mladomanželia si vyberajú ich sály práve preto, lebo je všetko moderné a nové, sály sú veľké priestranné. Ponúkajú širokú škálu jedál, postarajú sa aj o výzdobu a personál je veľmi spoľahlivý a má príjemné vystupovanie…

Zlatá IdkaZlatá Idka

Precise KantínaPrecise Kantína

Hotel Slamený dom – Hotel Slamený Dom

Hotel Yasmin – Hotel Yasmin

Hotel Bankov – Hotel Bankov

Ďalšie svadobné sály, miesta a priestory na svadbu

Hotel Napoleon Bonaparte v Šebastovciach, Koliba Zlatá Podkova, Sála Mokrance

Spišská Nová Ves

Hotel Čingov – ďalšie foto a Grand Hotel Spiš ďalšie foto

Tu som naposledy hral Spišský Rifľový bál. Veľmi vydarená akcia, všetko bolo super a presne ako vravia legendy akcia skončila východniarskou bitkou 🙂

Ďalšie svadobné sály, miesta a priestory na svadbu

Venuša, Reduta, Hotel Metropol

Michalovce

Hotel Družba Hotel Družba

Jeden príbeh na záver 🤣

Na svadbe som sa sedel s autobusárom za jedným stolom. Pretekáme sa, kto povie zaujímavejší príbeh. Vyhral. Rozpovedal mi, ako mali po dlhšom čase svadbu na východnom Slovensku v Košiciach. Autobusári pobrali teda autobusom svadobných hostí zo všetkých ostatných končín nášho malého Slovenska. Konečne, keď sa dostali na svadobnú hostinu, čakalo ich príjemné prekvapenie. Mladomanželia im rezervovali ubytovanie na hoteli do druhej hodiny poobede na druhý deň. Skúsenosti vravia, že majitelia penziónov sa svadobných hostí začínajú zbavovať už okolo desiatej hodiny ráno. Môžu tak skorej začať upratovať izby pre ďalších zákazníkov. Tu sa teda autobusári mohli pokojne dlhšie vyspať. Ba dokonca všetko vychádzalo tak, že si na svadbe mohli i vypiť s mladomanželmi.

Prichádza zápletka

Úvod máme za sebou, prichádza zápletka. Svadba bola v plnom prúde, keď tu sa sám začali svokrovci medzi sebou hádať. Situácia vygradovala a ževraj boli náznaky bitky. Potom sa pridali do konfliktu samotní svadobní hostia a nakoniec aj mladomanželia. O malú chvíľu túto trmu – vrmu doplnilo sedem policajných áut. Svadobčania pomaly začali utekať do bezpečia. Viete kam? Samozrejme, že do autobusu. Takže za malú chvíľu polovica svadobnej družiny stála vonku pripravená svadbu opustiť. Boli to hostia zo západného a stredného Slovenska. „Všetko by sa dalo v poriadku zorganizovať, keby sme si s kolegom na svadbe nevypili.“ povedal mi autobusár. Svadobčania museli teda počkať v autobuse, kým neklesne promile obidvom vodičom, aby mohli toto miesto vo všetkej počestnosti opustiť. To či sa svadba medzi dvoma mladomanželmi zrušila aj úradne som sa už nedozvedel. Pridávam však tento spletitý príbeh do svojej kroniky rozprávaní.

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!