Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. Mám preto možnosť prezentovať jednotlivé reštaurácie, hotely, miestnosti. Aké sú teda možnosti na svadobnú hostinu v Nitrianskom kraji v mestách Nitra, Levice, Topolčany, Šaľa, Zlaté Moravce, Komárno?

Nitriansky kraj má svoje hrdé zvyky a tradície. Tvoria ho rázovité regióny Dolná Nitra, Podunajsko, Tekov a Hont. Plánované svadby bývajú najmä v mestách Levice, Topolčany, Šaľa, Nové Zámky, Zlaté Moravce a Komárno.

Nitriansky kraj – Nitra

Zámok u Grófa – web

Veľmi krásny priestor na organizovanie svadieb. Určite ako prvé Vás prekvapí milý prístup pani prevádzkarky, ktorá Vám vysvetlí históriu tohto priestoru, aj to že zámok je napr. zapísaný do Unesco. Svadobnú výzdobu dopĺňa teda veľa starožitností a cenností. Na dvore je vhodné spraviť obrad, takže to budete mať na hostinu hneď veľmi blízko. V letných mesiacoch môžte oddychovať na teraske a svojich hostí prekvapiť čapovaným pivkom a pekným prostredím. Na obrázku vidíte tanečný parket a hlavnú miestnosť.

Pálenica Jelšovce – web

Zažiť svadbu v Pálenici je zážitok  🙂 Čaká Vás priestor reštaurácie s nádherným výhľadom na okolité hory, jazierko, záhrada s terasou, miesto na svadobný obrad vonku a samotná pálenica. Obsluha vynikajúca, všetko tip – top. Uvítanie a rozbíjanie zabezpečí samotný pán prevádzkar, ktorý vyzerá, že ho jeho práca naozaj baví. O 10:45 nás čašníci vzali do podzemnej pivnice, kde predstavili samotný príbeh pálenice. Samozrejme nasledovala aj ochutnávka ich prvej domácej pálenky – divej čerešne.

Zlatý Kľúčik v Nitre Zlatý Kľúčik v rámci hotelových priestorov Vám ponúka 3 možnosti svadobných priestorov: svadobný stan (priestory svadobného stanu pri hoteli sú ideálne pre počet hostí od 60 do 130), kongresová sála Louis XIV. (počet hostí od 80 do 160), Frenchie Terrasse (priestory vnútornej terasy sú ideálne pre komornejšie svadby do 40 hostí). Všetky priestory ponúkajú jedinečný panoramatický výhľad na mesto Nitra. V hoteli je k dispozícií 36 izieb. V cene prenájmu priestorov je mladomanželský apartmán. 

Iné miesta, priestory na svadbu a svadobné sály

PKO Nitra, Kaštieľ Mojmírovce, Archív Vín Vráble, Hotel Viliam Fraňo v Dolných Krškanoch, Agrokomplex Nitra

Zlaté Moravce

Hotel Tartuf v Beladiciach web

Levice

Golden Eagle Levice – web

Vždy ma poteší, keď mám svadbu v tomto priestore. Tento rok tu mám asi 2. Oproti ostatným miestam oplýva napr. výhodou záhrady, v ktorej možno uskutočniť rovno aj svadobný obrad. V letných mesiacoch hostia radi sedia v klimatizovaných priestoroch reštaurácie alebo si užívajú pekného počasia záhradky s fontánkou a terasovým sedením.

Iné miesta, priestory na svadbu a svadobné sály v NR

Mlyn u Anastazie, Penzión Žemberovce pri Nitre, Hotel Sebastian u Hoffera, Hotel Lev

Topoľčany

Aragosta Preseľany

Nové Zámky

Penzión Lagáň v Radave

Iné miesta a priestory na svadbu v NZ

Cisárska jazdiareň 

Chateau Ruban web

Kaštieľ Bardoňovo – Rozprávková svadba v kaštieli

Firma Castrumfood, s.r.o. má dlhoročnú prax v organizovaní svadieb. Ponúka profesionálnu obsluhu, varí priamo na mieste a o chutné a po domácky pripravené jedlo sa postará ich šikovná a skúsená kuchárka. Ako rodinná firma ponúkajú služby: kompletnú výzdobu sály, kvetinovú výzdobu, výzdobu kostola, aj prípravu sobáša pred kaštieľom. Kapacita do 120 ľudí, treba si rezervovať miestnosť už rok dopredu. Mladomanželom sa páči príjemné, tiché prostredie, možnosť parkovania, ubytovanie v penziónoch v dedine a v blízkej Podhájskej alebo v Radave.

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!