Na svadbe odporúčam striedať tanečné kolá aj s prestávkami na rozprávanie a svadobnými hrami. Tieto tri aktivity podľa mňa hlavne vyplnia priestor medzi otvorením tanečného parketu a polnocou. Po dvanástej hodine v noci sa už ťažko vymýšľajú a organizujú svadobné hry, pretože hostia bývajú unavení a šoféri sú už jednou nohou doma. 😅 Z osobných skúseností počas svadby stihnete do programu zapojiť približne 2 svadobné hry. 

Najprv si treba poriadne rozmyslieť podľa Vašich hostí a priestoru, aké by boli najvhodnejšie svadobné hry…

Svadobný koč text

Prvou hrou, ktorú spomeniem bude svadobný koč, pretože za poslednú dobu o ňom slíchavam veľmi často. Niekde sa nazýva aj kráľovský koč a vysvetlím Vám ako sa hrá. Moderátor vyberie zo svadobných hostí dobrovoľníkov, ktorí budú vykonávať funkciu Kráľovského svadobného koča. Mladomanželia budú kráľ a kráľovná. O koč sa im bude starať kočiš. Vpredu sú zapriahnuté 2 alebo 4 kráľovské kone. Okolo ženícha a nevesty sú 4 kolesá. Moderátor číta rozprávku a vždy keď spomenie niekoho z kráľovského koča, ten musí urobiť určitú vec. Vtip je v tom, že keď niekto neurobí zadanú úlohu, prehral a vypije drink pre porazených (môže byť alko alebo nealko verzia).

Mladomanželský kvíz

Toto je, dámi a páni, asi najznámejšia svadobná hra vôbec. Každý z vás ju určite pozná. Ženích s nevestou sa posadia k sebe otočení chrbtom. Vymenia si topánky a odpovedajú moderátorovi na otázky. Úlohou je, aby sa v čo najviac otázkach trafili spoločnú odpoveď. Výborná jednoduchá hra pre pobavenie. Možno vylepšiť špeciálnymi otázkami alebo zapojením publika do hry.

Hľadači pokladov

Trošku novšia svadobná hra, ktorú som zaradil veľmi rýchlo do svojich obľubených. Moderátor vyhlasuje predmety, ktoré majú hráči a dobrovoľníci za určitý čas priniesť. Vynikajúca svadobná hra! Pozrite video.

Zistil som, že hra je vhodná, aj keď máte na svadbe najmenších 😎

Svadobné písmená

Moja novinka, ktorú som odkukal z nemeckej svadby. Dobrovoľníkom sa odovzdajú písmenká a moderátor sa ich pýta rôzne otázky. Kto skôr postaví z písmen slovo, tak vyhráva.

Vtipná svadobná tombola

Táto hra sa často vyskytuje na spoločenských akciách. Pripravíte pre hostí vtipné prekvapenia. Oni sa tešia, že niečo vyhrali a vy ich sladko oklamete iným názvom výhry. Najčastejšie “klamstvá a tajomstvá” 🤖:


Cena, ktorú by mal získať ženích, je Noc strávená s nevestou, potom môže byť Romantická večera pre dvoch (môže zahŕňať instantnú polievku, čajové sviečky a zápalky), Zasnežené Alpy (dve fľaše Alpy naaranžované vo vate s nalepenými papierovými, snehovými vločkami), Kurz rozvoja jemnej motoriky (omaľovánka s pastelkami), Mešec peňazí (balík čokoládových dukátov), Domáce zvieratko (koláčik, čokoláda, sušienka či želé cukrík v tvare zvieratka), Sladké mámenie (pohár medu), Dovolenka v ľubovoľnej destinácií, vo vybranom termíne (katalóg cestovnej kancelárie)

Osobný strážca (valček na cesto), Tradičný šijací stroj (ihla a niť), Balíček plný energie (balenie bateriek), Zájazd pre dve osoby (lístky na MHD), Značková vôňa (voňavý stromček do auta alebo osviežovač vzduchu), Letné osvieženie (formičky na ľad), Balíček na pevné nervy (balík sladkostí alebo lízaniek), Luxusný automobil (detský model automobilu luxusnej značky), Balíček pre svieži dych (balík Olomouckých syrov, cesnaku a cibule), Perličkový kúpeľ (balenie šošovice), Záhradná fontána (rozprašovač na vodu), Súkromný koncert známeho speváka (napálené CD), Puzzle pre pokročilých (balík strúhanky), Relaxačný balíček na dobrý spánok (levanduľová soľ do kúpeľa alebo vrecko so sušenou levanduľou)

Ďalšie ceny do tomboly nájdete v tomto odkaze na Mojasvadba.sk👈

Sľub svokier

Svadobné mamky musia po moderátorovi opakovať sľub pred svadobnou družinou:

Sľubujeme pred týmto slávnostným zhromaždením, že budeme pre našich mladých iba samým potešením. Že budeme variť, právať a vnúčence s radosťou opatrovať. Chvíľu jedna, potom druhá, aspoň nebude doma nuda. Peniaze, ktoré by sme ľahko minuli samé, mladým s radosťou odovzdáme, pretože ich radi máme, a tak svoje dobré meno svokry zachováme. O spoločenský život sa im postaráme, plagáty o plesoch všetky prečítame. Kde bude zábava či disco, ďaleko a či blízko, dopravu i varovanie detí zaistíme, aj keď sa pri tom samé nevyspíme. Keď si zať trošku vypije, alebo sa nevesta s nami pobije, všetko pekne ututláme, nesmie odísť domov k mame. A aj keby sa nám vrátili spiatky, naďalej budeme dobré svatky. Buďme zdravé, neblížme si, po poháriku ako svokry vypime si. Tak prisaháme!

Únos nevesty

Isto sto sa už stretli s veľmi známou hrou, kedy chlapi tajne unesú nevestu zo svadby do najbližšej krčmy alebo podniku. Ženích si musí ísť túto nevestu vykúpiť.

Hľadanie nevesty/ženícha

Neveste alebo ženíchovi sa zviažu oči a musí spoznať svoju polovičku podľa kolienka, nosa alebo zadku. Vtipné to bolo kedysi, dnes už mi to príde skôr otrepané.

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!