Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. V tomto článku Vám priblížim, kde všade sa dajú robiť svadby v Banskej Štiavnici v Banskobystrickom kraji. Na fotke ma vidíte rozbíjať tanier v roli starejšieho na svadbe v Starom Hostinci (na konci článku).

Banskobystrický kraj má svoje hrdé zvyky a tradície. Tvoria ho rázovité regióny ako Horehronie, Podpoľanie, Gemer, Novohrad a Hont. Plánované svadby bývajú najmä v mestách Banská Bystrica, Zvolen, Detva, Krupina, Brezno, Lučenec, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Poltár, Revúca, Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Žarnovica, Kremnica.

Banská Štiavnica

Grand Hotel Matejwww.grandmatej.sk

Tento hotel je veľmi nádhernou dominantou historickej časti Banskej Štiavnice. V meste je vždy rušno, takže si dopredu premyslite možnosti parkovania. Hneď za rohom je kostol. Vaši hostia sa sem vedia rýchlo presunúť aj pešo. Terasa je skvelým útočiskom pre svadobčanov v teplých letných mesiacoch. V roku 2019 som okúsil aj výbornú obsluhu a bezproblémovú organizáciu zo strany zodpovednej prevádzkarky Lenky. Príbeh zo staršej rusko – slovenskej svadby spomínam v mojej knihe: Svadobné príbehy a rozprávania.

Reštaurácia Kachelman www.kachelman.sk

V tomto krásnom priestore bola moja úplne prvá svadba. Na nej som bol ako pomocník druhému DJ-ovi. Tento priestor mám rád a vždy, keď som v Banskej Štiavnici sa tu zastavím. Podľa všetkého ide reštaurácia s dobou. Určite odporúčam osloviť a vyskúšať.

Hotel Sitno (Vyhne)www.hotelsitno.sk

Neďaleko Banskej Štiavnice, v dedinke Vyhne, sú hneď tri miesta, kde sa konajú svadobné hostiny. Prvým je Hotel Sitno. Veľmi vysoká úroveň. 

Hotel Termal (Vyhne) www.termalvyhne.sk

Minulý víkend som zažil nádhernú svadbu práve v tomto priestore. Výhodou je, že z parketu máte priamy výhľad na všetkých hostí. Skvelé využitie pre všetky svadobné hry. Obsluha bezchybná a jedlo výborné. Odporúčam. 

Penzión Sasanka (Vyhne)

Ak som v knihe alebo vo videu spomínal mladomanželov, ktorý si spravili svadbu formou festivalu, bolo to práve tu. Veľmi zaujímavý priestor sa vyzdobil na nemenej okázalú príležitosť. Hostia dostali miesto svadobných pierok na ruku pásku. Vstupenky z Ticketportalu slúžili ako svadobné oznámenia. Ešte sme pridali dekoratívne tabule a plagáty. Svadobný obrad sa odohrával v neďalekej kaplnke – určite odporúčam minimálne na svadobné fotenie.

Starý Hostinec (Svätý Anton) www.staryhostinec.sk

To najlepšie na koniec. Svadba v Starom Hostinci je skvelou voľbou pre mladomanželov, ktorí majú radi jednoduchosť a slovenskú ľudovú tradičnosť. Skvelá atmosféra žiari už z fotiek a veľmi sa mi páči aj komunikácia s prevádzkarkou. Kapacita sály je 80 osôb a ubytovanie zahŕňa 39 pevných lôžok a 12 prísteliek.

Iné priestory a miesta na svadbu

Grand Hotel Matej, Hotel Daro, Salamandra Resort, Areál Richňava

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!