Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. Tentokrát si povieme o mieste Richňava Park v Banskobystrickom kraji, konkrétne pri Banskej Štiavnici v Štiavnických Baniach.

Richňava Park v Štiavnických Baniach 👍

Konečne som sa dostal v rámci Banskobytrického kraja na miesto, kde som ešte nebol. Richňava Park je veľký členitý areál o rozlohe približne viac ako 9000 metrov štvorcových hneď vedľa Veľkého a Malého Richňavského Jazera. Sám to tu poznám, keďže som sem chodil ako malý na chatu. V areáli je 8 apartmánových rekreačných chatiek a jedna reštaurácia priamo na vode. Na jej streche sa nachádza terasa, z ktorej máte výhľad na jazierko, tiché prostredie a okolité chatky.

richnava park chatka

Členitý areál

Zaujal ma veľmi aj areál, pretože okrem toho, že chatky sú moderne a pekne vybavené a zariadené, aj príroda tu má čo ponúknuť. Majitelia využili plochu na vybudovanie detského ihriska, športového ihriska a volejbalového ihriska. Využili sme trávnatú plochu medzi chatkami na prípravu svadobného obradu. 

richnava park areal

Svadba Baška a Miško

Mladomanželia chceli na svadbe uvoľnenú atmosféru. Na svojej svadobnej stránke napísali: 

Chceli by sme Vám pripraviť oslavu, ktorá bude príjemná a pohodová pre nás všetkých. Navrhujeme aby ste si naplánovali deň tak, aby bol bez stresu. Ak je to možné, prídite skôr aby ste mali čas na kávu, drink alebo zaplávanie si. Oblečte sa pohodlne, lebo v lete môže byť cez deň horúco, ale v horách a pri jazerách sa večer môže rýchlo ochladiť.

Bachata tanec

Aby mladomanželia zvýraznili uvoľnenú atmosféru, pripravili pre hostí po svadobnom obrade prekvapenie v podobe učiteľa latinskoamerických tancov Richarda Križana, prezývaného aj ako DJ Iko. Netancovala sa len bachata, ale aj reaggeton alebo merengue. Hosťom to príjemne padlo. Ja som zabezpečoval ozvučenie a hovorené slovo. Ak by ste potrebovali kontakt na Riša Križana, nájdete ho na tejto stránke.

richnava park tancovanie bachata

Živá kapela

Prípravy na svadbu prebiehali od rána. Ďalším sprestrením svadobného dňa bola živá kapela, ktorú si hostia mohli užiť na teraske priamo s výhľadom na jazierko. Romantika. Chlapci aj keď neboli veľmi známi, zahrali výborne a naozaj prekvapili. 

svadba richnava park tanecny parket

Svadobná večera

Svadobná večera bola v rukách šikovného personálu pod vedením Zuzky a myslím, že sme boli všetci milo obdarení, či už úsmevom, príjemným vystupovaním a v neposlednej rade dobrým jedlom. Páčilo sa mi nezvyčajnejšie servírovanie formou švédskych bufetových stolov, pretože si každý mohol vybrať čo má rád a čo mu najviac chutí.

richnava park sala
richnava svadba v richnava parku sala
svadba na richnave

Svadobné bingo

Keďže priestor je trošku rozdelený na tanečný parket a samotnú sálu, moderovanie býva v takomto prípade obtiažnejšie. Musel som ozvučiť ešte zvlášť aj miestnosť s hosťami, pretože sme sa snažili robiť hry  na polke obidvoch miestností. Moje svadobné hry už poznáte, tak si poďme predstaviť novinku (inšpiráciu) – svadobné bingo. Rozdali sme svadobným hosťom papier s otázkami napr. “Ktorý manželský pár na svadbe je najdlhšie spolu?” alebo “Kto zo svadobných hostí vyhral olympiádu?” . Hostia potom museli medzi sebou interagovať a spoznávať sa, aby získali správne odpovede. Kto prvý vyplnil “bingo” a odovzal ho Baške a Michalovi vyhral fľašku dobrej whiskey.

Zábava do skorého rána

Svadobné postupy už veľmi dobre poznáte, na tanečnom parkete vonku na terase prebiehala vykrúcanka s nevestou okolo polnoci a potom sme sa už len zabávali. V tanečných kolách som sa striedal s kapelou a hostia si to užívali do skorých ranných hodín. Ďakujeme Baška a Miško!

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!