Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. Mám preto možnosť prezentovať jednotlivé reštaurácie, hotely, miestnosti. Aké sú teda možnosti na svadobnú hostinu v Trnavskom kraji v mestách Trnava, Senica, Skalica, Piešťany, Hlohovec, Galanta a Dunajská Streda?

Začnem príbehom

Boli asi tri hodiny poobede a mladomanželia pomaly prichádzali zo svadobného obradu. Pri obrade mali podľa tajných informácií dvoch Poliakov, ktorí rozlievali domácu pálenku ako svätenú vodu pri prvom krste. Zaželal som im, nech sa vtedy ich láska rozdelí, keď sa čriepky rozbitého taniera spoja. Všetci sme však vedeli, že ten tanier na tisíce kúskov rozbitý po celom parkovisku sa nikdy dokopy nedá. Presunuli sme sa teda do reštaurácie. Hostia sa rýchlo najedli a už sa aj mohlo začať svadobné veselie. Mladomanželia nám otvorili tanečný parket a potom som nachvíľu odbehol von za nevestou. Ako skúsený veštec som ju vystríhal pred pitím veľkého množstva alkoholu. Bolo na nej vidno, že už má dosť. Keď som ukončoval ďalšie tanečné kolo a dával priestor harmonikárovi, priskočila ku mne svadobná mama a vraví: “Štefan prosím Vás hrajte, nevestičke je zle, potrebuje sa vytancovať.” Pustil som teda pár piesní na želanie. Po desiatich minútach hľadám očami nevestu.

Kde je nevesta?

Pýtam sa sám seba: Kde môže byť? Veď kvôli nej som zavolal svadobčanov znova na tanečný parket. Kým hostia tancovali, šiel som ju pohľadať. Nemusel som ďaleko chodiť a videl som klbko ľudí stojacich okolo spoločných toaliet. Štyri družičky a ženích ratovali sklonenú nevestu nad umývadlom. Svadobnej mamke nebolo viac treba a volala záchranku. Podľa jej slov nevesta vždy málo pila. Tentokrát si nedala pozor a trošku to prehnala. Službukonajúci zdravotníci ju vyšetrili, pichli jej ukľudňovaciu injekciu a položili na moju posteľ. Toto všetko sa stalo približne okolo piatej poobede. Záchranári uviedli situáciu do pokojného stavu. Máme vraj nevestičku nechať oddýchnuť a bude dobre. Keď odchádzali nabalili sme im ešte koláče a svadobné výslužky. Celú túto neľahkú okázalosť si všimlo len pár ľudí zo svadobnej družiny. Snažil som sa, aby mali celý čas program a stále sa niečo dialo.

Pred čepčením sa zobudila

Pred polnocou sa nevesta zobudila. Bolo to perfektne načasované, lebo akurátne v tom čase prišiel aj folklórny súbor robiť tradičné začepenie. Nevesta už vyzerala byť súca na tanec a tak sa mohlo pokračovať v programe. Svadobná vykrúcanka prebehla bez najmenších komplikácií a pokračovalo sa zábavou do rána bieleho. Musím povedať, že vyspatá nevestička mala potom dokonca viac energie tancovať a baviť sa ako ostatná svadobná družina. 👏

Môj tip: Nepodceňujte alkohol na svadbe. Ani u Vaších hostí. Vyberajte si DJ, starejšieho, kameramana a fotografa, čo nepijú a hostí, ktorí majú problém sa správať ani nevolajte.

Trnava

Penzion Rosenthal – Penzion Rosenthal (Ružindol)

Iné miesta, priestory na svadbu a svadobné sály

Holiday Inn, Phoenix Trnava svadba, Pivovar Sessler, Olympia, Cube Club Trnava, Relax Aqua and Spa Trnava svadba, Smolenický Zámok

Piešťany

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera

Nedávno som sa dostal na svadbu do tohto priestoru, ktorý je trošku skrytý, ale veľmi dobre pripravený na každú svadbu. Miestnosť je vhodné skrášliť nasvietením stien a stropu. DJ sa nachádza v rohu, ale veľmi dobre vidí na celé dianie a výhľadu hostí taktiež nebránia žiadne stĺpiky. Medzi hlavnou halou a vstupom sa nachádza prechodná miestnosť. Tu je vhodné umiestniť fotokútik, knihu hostí a spraviť tu privítanie aj mladomanželov. Okrem týchto hlavných priestorov hostia radi využijú terasu, kde sa v letných mesiacoch môžu schladiť.

Iné miesta, priestory na svadbu a svadobné sály

Reštaurácia FurmanKursalonHotel ParkGolf and Country Club, Penzión Benátky, Elektrárňa Piešťany, Hotel Korekt v obci Banka

Dunajská Streda

Castel Mierovo – Castel Mierovo

Iné miesta, priestory na svadbu a svadobné sály

Penzión Platan, Penzión Fortune, Hotel Kormorán, Farrier’s Steak House v Šamoríne, Golf Club Welten v Báči

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!