Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. V tomto článku Vám priblížim, ako vyzerala svadba Rytmusa a Jasmíny.

Náš slovenský král rapu Rytmus si minulý rok vzal Jasmínu. Pozrime sa spolu na inšpirácie, ktoré môžte z ich odkrytého videa zo svadby na Youtube načerpať.

Zdroj: Fashion House

Svadobné šaty

Šaty ušila talentovaná návrhárka Jana Pištejová z Bratislavy.

Oblek pre ženícha

O oblek sa postarala značka Willvorst. Podľa majiteľky salónu Nicole bola trendom roku 2019 veľká extravagancia. Obleky doplnené vestami a elegantnými topánkami. Rytmus mal predstavu o bielej kombinácii. Kombinácie a možne prevedenia nájdete aj na mojej stránke v článku Pánske obleky na svadbu 🤵.

Muži sú veľmi vyberaví a často si chodia vyberať klienti, ktorí denne chodia do práce v obleku. Chcú mať na svadobný deň niečo extra, čo ich odlíši od bežného dňa.

Šaty pre družičky

Jasmína Alagičová išla vyberať šaty pre svoje dve družičky. Družičky by mali byť krásne, zladené, ale nesmú konkurovať neveste.  Svadobní hostia by sa celkovo mali vyvarovať krémovej a bielej farbe oblečenia. Tieto dva odtiene sú vyhradené v deň D len pre nevestu a ženícha.

Svadobné dary a wishlist

Ak majú už novomanželia vybavenú kuchyňu, často sa podľa predajcu objavuje dar v podobe liatinových hrncov, ktoré v domácnosti vydržia až do konca života. V pohodlí domova určite nesmú chýbať ani kvalitné nože, ale tie sa nesmú darovať, lebo by to vraj do manželstva prinieslo nešťastie. Darovať môžeme aj vône do domácnosti, jedálenský servis alebo okrasný príbor. Tu som bol trošku prekvapený, lebo vo svojom článku o Nápadoch na svadobné dary 🎁 píšem, že kupovať hrnce na svadbu je už zastaralé, ale vidíte, že to stále môže byť súčasťou Vášho wishlistu. Skúsim môj zoznam zase rozšíriť aj o túto skúsenosť.

Nápoje pre hostí

Nápoje pre hostí môžeme doplniť jalapenô alebo olivami. 

Svadobná torta a svadobné koláčiky

Pred príchodom do cukrárne, v ktorej sa špecializujú na svadobné koláčiky a torty je nutné poznať počet hostí na svadbe. Na základe toho sa rozhodne, či budú 3 alebo 4 poschodia na torte. V cukrárni kam Jasmína zavítala, mali na výber 5 najobľúbenejších príchutí, bohužiaľ nebolo prezradené, o ktoré sa jedná, ale túto informáciu zistíme do pripraveného ďalšieho článku. 

Rozlúčka so slobodou

Pre nevesty, ktoré napríklad ako Jasmína čakajú dieťa je najlepšiou voľbou zažiť wellness rozlúčku so slobodou v luxusnom SPA. Pre nevesty, ktoré čakajú dieťa je to vhodná alternatíva k bežne zvolenej zábave v bare, a podobne…

Napríklad pri úprave nechtov je doporučený gél lak, ktorý je veľmi prirodzený a vydrží 2 až tri týždne. V prípade laku je lepšie aplikovať v deň pred svadbou, pretože lak nevydrží tak dlho ako gél lak.

Romantický výlet pred svadbou

K relaxácií a romantike vyhľadal Rytmus s Jasmínou hotel Lomnica. 

Skrášľovacie procedúry

Ak budete chcieť skrášliť svoje telo, tak v prípade, že už pred svadbou čakáte dieťa, sú možnosti limitované. Poraďte sa vtedy s odborníkom. Najlepšie je s niekoľkými, aby ste mali istotu.

Napríklad akné je treba riešiť aspoň 2 mesiace pred tým.

Svadobné líčenie (skúšky)

Je treba spraviť najlepšie minimálne 2 týždne pred svadbou. U mužov sa rieši napnutie a spevnenie pokožky, ale taktiež rozjasnenie. Dokonca sa rieši u ženícha predsvadobné líčenie.

Svadobný účes

K svadobnému účesu patria doplnky, ktoré prirodzeným vlasom dodajú efekt výnimočnosti. Aké všetky svadobné účesy existujú nájdete samozrejme na mojej stránke v článku Svadobné účesy na rok 2020💇‍♀.

Kvetinová výzdoba

Ak sa rozhodnete pre box s trvanlivými ružami, vydrží Vám zhruba 1 až 3 roky a určite budete mať krásnu dekoráciu a spomienku i po svadobnom dni.

Zábava na svadbe

A teraz pár tipov pre zábavu na svadbe. Podtácky môžu mať aj druhotnú funkciu. Slúžia na zakrytie pohárika a obsluha potom neodnáša nedopité poháriky. Hodia sa aj takzvané “dancing shoes” – tanečné topánky, ktoré ocenia družičky, ktoré majú vysoké podpätky. Hodia sa aj fotokútik, alebo kniha hostí, do ktorej môžu nalepiť fotku z fotokútika a pridať odkaz.

Tieto možnosti som už spomínal aj v mojoom blogu v sekcií 2. Svadobná výzdoba – kde Vám vysvetľujem, že fotokútik si viete zabezpečiť aj sami, ak si kúpite polaroid 📷 a zoženiete knihu pre hostí (napríklad na stránke Heliumking).

Svadobná cesta

Ja osobne odporúčam určite zažiť spoločnú cestu niekde v exotickej destinácií, ktoré sú stále cenovo dostupnejšie (TOP 10 nájdete tu 🌴). Rytmus a Jasmína dali prednosť Chateau Herálec, kam šli na svadobnú cestu.

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!