Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. V tomto článku Vám priblížim nejaké tie nápady na svadobné dary.

Takže dneska budem písať o tých najbežnejších, ale aj najoriginálnejších svadobných daroch. Čo priniesť pre novomanželov na svadbu? Niektoré páry si to vymyslia veľmi rozumne. Vytvoria si špeciálnu webovú stránku pre svojich hostí, kde im okrem iného nápíšu aj to, čo by si priali dostať ako svadobný dar. Presný doslovný zoznam. Moderné je dnes aj uviesť číslo na nejakú charitu a peniaze sa posielajú tam. No mnohí z Vás určite radšej využijú možnosť vrátenia finančných prostriedkov od Vašich hostí ako som písal v predchádzajúcom článku: Koľko stojí svadba?

1. Peniaze v obálke

Časy, keď sa na svadby nosili doplnky do domácnosti ako hrnce na varenie sú už dávno preč. Trafiť mladomanželom ich vysnívané prianie je stále ťažšie, preto sa mnohí uchyľujú k možnosti priniesť peniaze v obálke. Predsa len takto môžete skôr prispieť na svadobnú cestu alebo kúpu kočíka pre dieťatko. Peniaze môžte priniesť aj nejako originálne vtipne zabalené, ale niekomu to môže už pripadať ako gýč. 🙈

2. Obraz na stenu

Poďme sa pozrieť na to, čím by ste okrem peňazí mohli mladomanželom uľahodiť. Veľmi jednoduché je im dať namaľovať spoločný obraz z fotky na stránke OBRAZNASTENU.SK alebo len zakúpiť darčekový poukaz a venovať im ho v obálke. Mladomanželia si tak potom môžu dať neskôr urobiť obraz na stenu zo svadobných fotiek.

3. Tandemový zoskok alebo iný zážitkový darček

Ak máme dobrodružnejší párik, určite by ich mohol potešiť zážitkový darček. Tým myslíme napríklad spoločný let balónom, skok padákom, let lietadlom alebo jazda na rýchlom aute. Jednoducho zážitok, ktorý máte len raz za život. Ak máte menej dobrodužnú dvojicu, rozmýšľajte skôr nad romantickým výletom pre dvoch alebo wellness.

tandemovy zoskok

4. Pomoc s organizáciou

Porozmýšľajte, či by ste mladomanželom nemohli pomôcť inak, ako svadobným darom. Napríklad poznáte, alebo máte možnosť im požičať svadobný odvoz, svadobné auto, autobus, vybaviť zľavu na svadobnú tortu, alebo priniesť na svadbu niečo netradičné – napríklad kúzelníka alebo svadobného barmana. Porozmýšľajte aj nad touto možnosťou.

5. Napečte svadobnú tortu, pripravte candy bar

Svadobná torta je pýchou každej svadby. Vieme, že tradičným riešením je dať svadobnú tortu upiecť profesionálom, ale prečo mladomanželov neprekvapiť a neupiecť im ju na vlastnú päsť? To znie ako dobrý nápad. Určite si ju budú viac vážiť a na svadbe Vás budú všade chváliť. Ak sa torta nepodarí, na sto percent sa potom môžete aspoň spoločne zasmiať. Pridávame odkaz na skvelé recepty a pomôcky na pečenie nielen svadobnej torty, ale aj na prípravu candy baru a mnoho iného. Viac na SVETCUKRAROV.SK

6. Niečo pre cestovateľov

Túto stieraciu mapu pre cestovateľov sme objavili len nedávno. Je to skvelý darček pre dobrodružnejší párik.

7. Hračky pre deti

Môže sa stať, že je nevesta v druhom stave a čakajú na nový prírastok do rodiny. 😀 Vtedy neváhajte a podporte ich kúpou nejakých drobností do detskej izbietky, určite ich to poteší. Hračky pre deti nájdete na tejto stránke NAJLEPSIEHRACKY.SK.

8. Pomôžte s fotokútikom

Vytvoriť jednoduchý fotokútik nemusí byť až také zložité a ťažké. Budete potrebovať nejaký priestor na svadbe určený na fotenie. Najlepšie je využiť fotostenu. Budete potrebovať polariod s náplňami. Ten Vám vytlačí hneď fotografie, ktoré môžete na pamiatku nalepiť napríklad do albumu alebo svadobnej knihy hostí. Najznámejší polaroid, ktorý sa používa je 📸 Instax FujiFilm Mini 9 📸. Nezabudnite doňho dokúpiť aj náplne. Ako poslednú vec  budete potrebovať už len rekvizity. Tie nájdete na stránke 🧛‍♀ HELIUMKING 🧛‍♀- rôzne kostýmy, masky a vtipné doplnky.

napady na svadobne dary polaroid

Využitie Instaxu na svadbe, Zdroj: Madelaine FB

9. Kniha hostí

Pomôžte neveste zorganizovať pamätnú knihu hostí. To je kniha, kde hostia napíšu pár pekných odkazov a rád do života. Tiež nájdete na stránke 📔 HELIUMKING 📔

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!