Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. V tomto článku Vám priblížim, na akej Levanduľovej svadbe som bol…

Nedávno som bol na prekrásnej svadbe, kde si výzdobu nerobili mladomanželia sami, ale zavolali externú firmu, ktorá sa takouto službou zaoberá. Hneď na prvý pohľad vidíte, že výzdoba je prepracovaná do najmenších detailov. Vaši hostia budú pár minút len nechápavo prechádzať vyzdobený priestor a vdychovať vytvorenú atmosféru. Šikovnejšie nevestičky si dokážu takúto výzdobu spraviť možno aj samé. Bude Vám treba správna inšpirácia, trochu času a trpezlivosti.

Ryža pre mladomanželov na privítanie

Ryža vraj podobne ako črepiny z rozbitého taniera prináša šťastie. Družičky alebo hostia po svadobnom obrade niekedy (nestáva sa tak často) vysypú na mladomanželov takúto ryžu šťastia. Koľko zrniečok sa zachytí na nevestiných šatách, toľko budú mať spoločne detí.

Svadobné pierka pre hostí

Po gratuláciách sa hosťom pripnú svadobné pierka. Robia to šikovné družičky alebo nevestou vyvolené pomocníčky. Keď máte fialovú výzdobu, hodí sa skombinovať určite levanduľovo fialové stuhy, čipka a jutovinu. Ako si vyrobiť jednoduché svadobné pierka nájdete v článku o svadobných pierkach.

Zasadací poriadok a svadobný program

Pred príchodom do sály si každý rád vopred nájde svoje miesto podľa zasadacieho poriadku. Ak chcete predostrieť Vašim svadobčanom, čo ich čaká vo svadobnom programe vysvetlíte jednotlivý priebeh udalostí. Modernou vychytávkou je na stoly vytlačiť vintage svadobné noviny.

Levanduľová svadba

Stoly sú nádherne vyzdobené jemnými fialovými kvetmi. Vázičky s kyticami sú malé, vzdušné a jednoduché. Výzdobu skvelo doladia fialové obrúsky so zlatou potlačou.

Darčeky pre hostí

Svadobnú tablu okrem iného dotvárajú aj darčeky pre hostí. Mladomanželia zvolili veľmi modernú verziu a to sypané čajíky a levanduľový sirup. O viacerých možnostiach svadobných darčekov píšem v článku.

Kniha odkazov

Určite je vhodné pre svadobných hostí zaradiť do prestávok medzi tanečnými kolami a svadobnými hrami zaradiť oddychovú aktivitu. Tou môže byť vypĺňanie svadobného stromu, napísanie vtipných odkazov do knihy hostí pre mladomanželov alebo fotokútik.

Kútik pre dámy

Novinkou je aj kútik pre dámy, takzvaný Ladies Club. Táto verzia je vhodná pre letnú záhradnú svadbu. Pekné je záhradnú svadbu doplniť aj dekoračnými dekami na sedenie v tráve a piknikovými košmi.

Svadobné koláče, zákusky a candy bar

A konečne je to tu. Na čo sa svadobné mamy najviac tešia? No predsa ako si každý bude pochutnávať na sladkej torte a svadobných zákuskoch. Candy bar môže byť zladený do farby Vašej výzdoby.

Salty bar na svadbe?

Ďalej tu máme niečo pre pánov. K dobrému vínku sa vždy hodí nejaké to slané pochutenie. Okrem Candy baru sa vytvára takzvaný Salty bar. Tyčinky, pagáčiky a chrumky podľa Vášho výberu sa minú skôr ako stihnete povedať…

Vintage levanduľová výzdoba

Aj keď možno v obrázkoch ste postrehli veľmi málo vintage prvkov, je jednoduché si výzdobu prispôsobiť podľa seba. Stačí pridať pár starých rekvizít, nejaké tie čipkované prvky alebo jutu. Dúfam, že Vás článok inšpiroval aspoň trochu. Teším sa na Vaše pozitívne spätné reakcie.

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!