Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. 

Kam jazdia Slováci na rekreáciu po svadbe najčastejšie? Vybrali sme s cestovnou kanceláriou Invia.sk tie najkrajšie a najsledovanejšie destinácie. Na konci článku máme pre Vás pripravené prekvapeníčko v podobe zľavového poukazu pre mladomanželov 🙂 Na fotke ma môžete vidieť s mladomanželmi na Kube.

svadobna cesta na kube

Destinácia číslo 1: Bali – Indonézia

Pre všetkých milovníkov pláže určite odporúčame destináciu číslo 1 a to ostrov Bali. Ten leží len 8° pod rovníkom, takže je tu celý rok lákavé tropické podnebie. Denne svieti slnko 12-13 hodín. Oddych, piesok a surfovanie. Čo k tomu dodať? Najnavštevovanejšie pláže sú Kuta Beach, Nusa Dua, Sanur, Seminyak a Ubud.

svadobna cesta bali

Destinácia číslo 2: Maldivy

Ostrov Maldivy je pre nás synonymom raja na zemi. Maledivská republika je ostrovný štát ležiaci v Indickom oceáne. Teplota sa tu pohybuje v rozmedzí 27-32°C. Zrážky obvykle prichádzajú v júni a júli. Od októbra do apríla je tu turistická sezóna. Môžte tu so svojou polovičkou oddychovať, šnorchlovať, potápať a užívať exotické ovocie. Najobľúbenejšie pláže sú Atol Ari, Južný Atol Male, Kaafu Atol, Lhaviyani Atol a Severný Atol Male.

Destinácia číslo 3: Egypt

Neviem, či je to vhodné nazvať exotickou krajinou, no pre nás osobne určite je 🙂 Pre mladomanželov je lákavá tým, že nie je až tak ďaleko a je cenovo prístupná. Miesta na ktoré chodíte najčastejšie sú Hurghada, Káhira, Marsa Alam ale aj Safaga, Sahl Hasheeh, Sharm El Shekh a Taba.

Destinácia číslo 4: Dominikánska Republika

Kto chce zažiť poriadky karibik, čakajú naňho pláže Dominikánskej Republiky. Veľmi jednoduchý život, lacné stravovanie a hlavne pomalší životný štýl a oddych. Kto ešte neochutnal poriadne mango alebo banán? Minulý rok mi ale mladomanželia spomínali, že ich zastihol hurikán tak si dajte na toto radšej pozor 🙂 Sledujte preto počasie aj podľa kalendárneho mesiaca aj podľa lokality, do ktorej sa vydáte. Najnavštevovanejšie miesta sú: Bayahibe, Boca Chica, Juan Dolio, Polostrov Samana, Puerto Plata a Punta Cana.

Destinácia číslo 5: Kuba

Destinácia, ktorú autor článku aj sám navštívil. Obetujte 12 hodín letu a dostanete sa na miesto, ktoré Vás poznačí do konca života. Cez deň si vychutnávate pláže, cigary, oddych a večer zase salsu a nočný život. Rum je skoro lacnejší ako pitná voda. A najkrajšie pláže, aké som kedy videl. Karibik… Najnavštevovanejšie miesta sú La Habana (Havana), Cayo Coco, Cayo Guillermo, Cayo Largo, Cayo Santa Maria, Holguín a najnavštevovanejšie Varadero. Na pravo som na predsvadobnej foto s budúcimi kubánskymi mladomanželmi 🙂

Destinácia číslo 6: Zanzibar

Vôňa korenia, prívetiví obyvatelia, prachovitý piesok a palmy, to je Zanzibar. Tento ostrov sa nachádza neďaleko Afriky, konkrétne v oblasti pobrežia Tanzánie. Môžte sa tu potápať, sledovať bohatý podmorský svet alebo zbierať lastúry. Najnavštevovanejšie miesta: Kiwengwa, Nungwi, Pingwe, Pwani Mchangani a Uroa.

Destinácia číslo 7: Bora Bora

Ostrov Bora Bora sa nachádza v Tichom Oceáne vo francúzskej Polynézií. Predstavuje aboslútnu exotiku a luxus. To ale značí aj značná cena za pobyt a vzdialenosť od Európy. Celý ostrov obídete tak za 35 minút a má po obvode dokopy 30 km. Ceny zájazdov nájdete tu.

Destinácia číslo 8: Maurícius

Cenovo prístupnejší a bližší je ale ostrov Maurícius. Ikonická hora v pozadí, pulzujúca atmosféra, dych berúce korály v Indickom mori, vraky potopených lodí a romantické zákutia. To všetko tento rajský ostrov ponúka. Najhľadanejšie miesta sú: Balaclava, Belle Mare, Blue Bay, Flic En Flac, Grand Baie, Grand Gaube, Grand Riviere, Le Morne, Tamarin, Trou aux Biches.

Destinácia číslo 9: Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy je súostrovie 13 ostrovov, ktoré ležia približne 100 km od pobrežia Afriky. Turisticky najobľúbenejšia je štvorica ostrovov Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote. Stále väčšej obľube sa už tešia aj ostrovy La Palma, La Gomera a El Hierro. Fuerteventura je vhodná pre plážových nadšencov. Grand Canaria pre objaviteľov. Tenerife (prvý obrázok) je nejaký stred medzi dvomi spomínanými a Lanzarote (druhý obr.) je ako z úplne inej planéty 🙂

Destinácia číslo 10: Hawai

A zlatá bodka na záver. USA a Hawaiské ostrovy. Rovno uprostred Tichého oceánu sa nachádza klenot, ktorý poskytuje svojím návštevníkom nerušený relax, najkrásnejšie pláže sveta lemované palmami a panenskú prírodu. Najkrajšia svadobná cesta je na Hawai, kde sezóna nikdy nekončí.

BONUS: Zľava pre novomanželov až 35% na svadobnú cestu

Špeciálne pre budúcich čerstvých novomanželov tu máme úžasné zľavy od spoločnosti INVIA. Pre zobrazenie zliav, ktoré môžte využiť len ako svadobnú cestu v hodnote až 35% stačí kliknúť na tento odkaz.

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!