Najkrajším svadobným účesom je pre každú nevestu samozrejme taký, aký jej najlepšie pristane k postave, tvári a v neposlednom rade k svadobných šatám. Ďalšie ovplyvňujúce faktory sú dĺžka Vášho krku alebo kvalita vlasov. Svadobný účes by mal dokonale vydržať v perfektnom stave od začiatku svadobného dňa až do neskorej noci. Ako sa však cítiť dobre a zároveň vyhovieť všetkým moderným trendom a požiadavkám? Určite venujte tejto téme dostatok času a nenechávajte nič na poslednú chvíľu.

Najkrajší účes

Väčšina neviest si vyberá pred svadbou svoju kaderníčku, ktorú už veľmi dobre pozná a vie, čo má očakávať. Komunikujte pomocou fotiek vo svadobných šatách a fotiek z článku o Vašich predstavách. Najlepšie by bolo si účes aj dopredu vyskúšať, nech viete, do čoho sa idete pustiť. Ruka v ruke s účesmi ide aj svadobné líčenie. Jeden, maximálne dva týždne pred svadbou, si urobte generálku účesu, pretože vtedy sa Vaše vlasy správajú podobne ako v deň svadby.

Voľné alebo vyčesané

Účes by mal zodpovedať celkovému imidžu nevesty a berme do úvahy aj to, či ste naučené nosiť rozpustené vlasy, alebo radšej vlasy učesané do uzla alebo chvosta či vrkoča. Rozpustené vlasy ozdobené kvetmi sú síce veľmi pôvabné, ale pri tanci predsa len môžu byť trochu nepraktické a môže nám byť v lete aj dosť teplo.

Holywoodske vlny

Príjemný variant pre všetky nevesty, ktoré majú polodlhé alebo dlhé vlasy a chcú ich mať rozpustené.

Drobné vlnky a kučery

Pre mladšie nevesty, ktoré majú radi romantiku, bude možno vhodný bohatý účes z množstva vlniek, ozdobený kvetmi, ktoré môžu byť naaranžované ako venček okolo tváre v prednej partii hlavy. V tomto prípade by bol závoj už prebytočný.

Alebo vrkoč so šperkami?

Pekným účesom je aj krásne zapletený svadobný vrkoč, ozdobený drobnými šperkami, ktoré sú zapletené do účesu – samozrejme, že ani takýto účes už nepotrebuje závoj, sám o sebe je totižto krásny. Okrem svadobnej obrúčky a náušníc už žiadne iné šperky ani netreba.

Svadobný účes pre rok 2020

Podľa kaderníctva RootStudio, ktoré sa nachádza vo Zvolene sú momentálne trendy jemné vlny, boho štýl a folk. Zákazníčky, ktoré majú rady klasiku sú trendy „hair updo“ – vyčesané drdoly v decentnom klasickom štýle s výraznou sponou prípadne korunkou.

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!