Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. V tomto článku Vám priblížim, kde hľadať online oblečenie na svadbu.

V článku Koľko stojí svadba som písal, že v klasických butikoch si pripravte na oblek, vestu, nohavice, košeľu, motýlika a topánky s privretými očami nejakých 400€. O tom, že to môže byť lacnejšie, alebo ako skresať cenu a získať rovnaký luxus si povieme dnes. Bude to chcieť troška šikovnosti z Vašej strany. Viem, že mi páni to máme s objednávaním z internetu trošku vzdialenejšie ako naše polovičky, ale sám som si pár krát takto dopomohol s novým sakom a bol som veľmi spokojný.

Pánsky oblek pre ženícha na svadbu

Aká je cena za pánske sako?

Určite ste zvyknutý, že svadobný oblek sa predáva ako komplet 🤵 a vy si už len vyberiete farbu. Komplet kúpite za 200 € (nohavice + sako + vesta), ale väčšinou Vás to vyjde oveľa drahšie. Takýto použitý komplet už potom ťažko predáte a sami ho asi len odložíte do skrine ako nevesta svadobné šaty. Môžte preto porozmýšlať nad zladením hornej a spodnej časti obleku tak, aby ste len rozšírili svoj šatník a sako alebo nohavice ešte v budúcnosti znova použili. Cena len pánskeho saka sa pohybuje od tých 50 € a pozrime sa, čo máme napríklad v e-shope BuďChlap na výber. Pánske sako je najdominantnejšia súčasť obleku, takže skôr sa pozerajte na kvalitu ako na cenu. Na kvalitu si dajte pozor hlavne pri kúpe cez internet.

Nohavice na svadbu

Nohavice môžte vybaviť ako zvyčajne. Vyberte si farbu a hľadajte svoj obľúbený internetový obchod. Ak Vám nesedí veľkosť alebo nie ste spokojný s produktom, samozrejme tovar vrátite. Nákup cez internet je moderný pohodlný spôsob nakupovania. Hlavne nezabudnite na opasok. Ja som našiel nohavice aj za 30 €, posielam odkaz. Nohavice treba nakúpiť v dostatočnom predstihu v svadobných prípravách, aby ste stíhali riešiť napr. veľkostné výmeny a podobne.

Košeľa na svadbu

Odporúčam objednávať slim fit košeľu a strih si vyberiete podľa Vášho vkusu a samozrejme podľa toho, či chcete do nej motýlika alebo kravatu. Vedeli ste, že existuje až 188 možností uviazania kravaty? Preto existuje aj veľa košeľových límčekov, takže hľadajte to najlepšie pre Vás. Celkom slušnú košeľu nájdete aj za 20 € a pokiaľ idete do značky cena samozrejme stúpa. Po polnoci môžete prekvapiť napr. vzorovanou košeľou. Poďme sa pozrieť na výber na stránke ManStyle.

Kravaty, motýliky a doplnky

Celkový dojem dotvárajú samozrejme detaily – manžetové gombíky, opasky, kvalitné kravaty a motýliky. Aby ste mysleli na všetko, poraďte sa so svojou polovičkou a prejdite si asi najznámejšiu stránku na svadobné doplnky k oblekom – Willsoor. V prípade, že si nebudete vedieť dať radu s uväzovaním kravaty, ponúkam návod.

Tu nájdete všetko ostatné

Ak by ste si doteraz nevedeli vybrať, posielam Vám mnou osvedčenú stránku, kde nájdete naozaj obrovský výber manžetových gombíkov, drevených motýlikov, pánskych košiel, opaskov, nohavíc a tašiek aj na bežné nosenie. Nájdete tu aj saká a kabáty. Pánska Elegancia.

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!