Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. 

Takže v článku, kde píšem o zhrnutí celkových svadobných cien som spomenul, že na svadobné popolnočné spoločenské šaty a doplnky si odložte minimálne tých 200 € stranou. Dnes si ukážeme, že aj tu sa dá ušetriť ak budete šikovné. Požičovne požičiavajú koktejlové plesové šaty od tých 150 €. Budete ale potrebovať takéto dlhé šaty po polnoci na Vašej svadbe? Môžte si predsa vybrať šaty krátke, v ktorých sa Vám bude lepšie tancovať a ak mám pravdu povedať, tak mne ako chlapovi sa páčia viac 💃 Poďme sa pozrieť na ceny najprv do obchodu Amiatex.

Popolnočné šaty a šaty pre družičky

Elegantné krátke čipkované červené, zelené, modré, ružové alebo čierne

V obchode Amiatex nájdete vyše 600 rôznych druhov vkusných prevedení spoločenských šiat. Ak sa Vám obchod zapáči, možete tam nakupovať napríklad letné šaty len tak na romantické prechádzky so svojim partnerom.

Dlhé plesové šaty pre moletky vhodné aj na polnočný tanec

Úplne brutálny výber krátkych alebo aj dlhých šiat nájdete na stránke Rouzit. Možno už stránku poznáte, škoda, že niektoré šaty, čo sa nám páčili neboli priamo veľkosti, ktorú sme potrebovali. Hádam sa na Vás šťastie usmeje viac 😊 Šatočky sa tiež pohybujú v cenových reláciách okolo 70 €. Nájdete tu kúsky pre plnoštíhle a šaty pre moletky.

Slávnostné koktejlové bodkované alebo 3D?

Ukážte pri svojom popolnočnom tanci eleganciu a temperament. Možno máte radi šaty jednoduché a možno hľadáte niečo navyše. Riešenie môžu byť 3D kvietkované sukne alebo korzet. Celé šaty bodkované ukazujú tiež svieže. Pozrite aj stránku Orsay, kde nájdete veľa kvalitných šiat za rozumnú cenu – kategória Produkty – Koktejlové šaty.

Môj tip: Pri výbere šiat aj svadobných aj popolnočných pozerajte na to, aby Vám hlavne boli pohodlné a mohli by ste v nich pretancovať celý deň a celú noc. 

Čo by sa páčilo mne

Keby si mám ja osobne vybrať, určite by som v akomkoľvek  ročnom období zvolil letný svieži štýl doplnený nejakým jemným vzorom. Môžete sa farebne doladiť k partnerovi alebo sa môžete po polnoci na svadbe ísť prezliecť obaja. Páni si k Vám zase môžu preobliecť vzorovanú košeľu a budete tak spoločne pôsobiť veľmi moderne. Príklady som čerpal zo stránky Factcool, ktorá nie je taká známa ako predošlé spomínané, ale stojí za to vyskúšať.

Moderné a trendy (na svadbe ako hosť)

Ak ste na svadbe ako hosť a rozmýšľate ako sa trendy obliecť, určite pomaly stále častejšie vidím také “županoidné” šaty. Neviem ako sa volá tento typ konkrétne, ale vyzerajú úžasne na každom type postavy a ich voľný strih zakrýva nedokonalosti postavy. Mnoho žien si ich pochvaľuje hlavne za voľnosť vďaka látkovému opasku. Myslím, že sú predznamenaním príchodu “boho” štýlu na svadbách. Čeknite v obchode FasardiOfficial.

Plnoštíhle postavy a šaty pre moletky

Obchod Maxana šije a nakupuje šaty predovšetkým pre plnoštíhle ženy. Ponúka šaty strihané pod prsiami, a to pre ženy s plnými prsiami. Šaty prestrihnuté v páse pre ženy s výraznými bokmi. V Maxane si žena vyberie krásne šaty puzdrové pre symetrickú postavu i áčkové šaty pre problémovú postavu.

Pre tehotné a slávnostné oblečenie pre svadobné mamy na oslavu, stužkovú, venček, birmovku …

Nie vždy sa Vám dá obliecť si na príležitosť si krásne veľké šaty. Niekedy treba porozmýšľať nad dobrým kompromisom a to môže byť  aj slušný oblek, blúzka a voľnejšie nohavice. Platí to najmä ženy vo svojich najmúdrejších rokoch a tehotné mamičky. Podľa mňa na stránke Modivo nájdete aj extravagantnejšie kúsky, za ktoré sa určite nemusíte na evente hanbiť.

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!