Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. 

Svadby

Určite sa pýtate, ako reagovať na stávajúcu tohtoročnú situáciu a koronavírus. Zajednávať si svadby? Mnohé nevesty sa ma už aj dopytovali, ako je to so svadbami tento rok… Rušia sa svadby? Odpoveď na svoje otázky nájdete presne v tomto článku.

Koronavírus a svadby

Čo sa týka svadieb je to veľmi jednoduché. Nevesty sa snažia zubami nechtami držať sa pôvodných plánov a termínov. Vyšlo však nariadenie vlády a tak sme museli posledné svadobné termíny (zatiaľ len marcové) presunúť na vhodnejší termín. Ja som na situáciu reagoval veľmi promptne a otváram nové náhradné sobotňajšie termíny, ktoré som mal určené pre osobné voľno, oslavy s príbuznými a dovolenky. Jedná sa zatiaľ o termíny: 9.5. , 27.6. , 11.7. a 18.7. Keďže to nie je až tak veľa termínov, tak som pridal aj všetky piatkové termíny. Stretol som sa zatiaľ s pozitívnimi reakciami. Dokonca si takto nevesty môžu vytvoriť už dopredu takzvaný plán B, ak by situácia pretrvávala momentálne dlhšie ako jeden mesiac, čo sa nepredpokladá.

Zálohy

Záloha je záloha preto, lebo sa ňou rezervuje termín. Pokiaľ musím termín zrušiť ja z mojich osobných dôvodov, samozrejme zálohu vraciam, čo sa vlastne ešte nestalo. Pokiaľ však ruší termín druhá strana napr. Úmrtie v rodine, rozchod mladomanželov a podobne nepríjemné udalosti, čo sa mi stáva, tak záloha je nevratná. Je to z toho dôvodu, že termín mohol mať niekto iný a mne tým pádom prepadne. V situácií ako je koronavírus môžeme diskutovať o vrátení zálohy len v prípade, že vo vašom svadobnom termíne bude ďalej pretrvávať núdzový stav.

Koronavírus

Koronavírus beriem ako cyklicky historické obdobie, ktoré tu už bolo, momentálne tu je a možno v inej podobe zase raz príde. Treba byť preto pripravený a nestresovať, určite nerušiť svadby. Stačí si rozumne s dostatočným predstihom vytvoriť plán B a byť pripravený na všetko.