Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. 

Chcete byť módny, trendy a zároveň sa nevyhádzať zo všetkých peňazí už pri nákupe prstienka a obrúčok? Hlavné odpovede, ktoré som si kládol aj ja nájdete v mojom článku.

Ako by mal vyzerať snubný prstienok?

V ktoromkoľvek zlatníctve Vám odpovedia, že kedysi sa pokladala za zásnubný prsteň jednoduchá obrúčka s kamienkom. Dnes sú už rôzne spletité verzie aj zložitejších zásnubných prstienkov. Počul som už aj verziu, že mladomanželia si dali obrúčky vytetovať s iniciálmi na ruku 🎱

Druh kamienku a farba prsteňa

Zásnubný prsteň býva najčastejšie osadený zirkónom alebo briliantom. Na Vás záleží, či preferujete samotný prsteň zo žltého zlata, bieleho zlata, ružového zlata, strieborný alebo kombinovaný.  Myslite na to, že Vaša polovička ho môže nosiť aj po svadbe. (Už nie je zvykom, že dámy si nahradia zásnubný prsteň obrúčkou.) Oveľa častejšie je, že “zásnubák” stále nosia, len na inom prste.  V tom prípade myslite na to, že zirkón nie je taký kvalitný ako briliant. Nevydrží Vám teda večne. Zirkón sa za 5 rokov nosenia zoškriabe. Možno v tejto veci by ste nemali šetriť a zainvestovať do drahšieho briliantu.
Dávajte si pozor na prstienky z bieleho zlata. Je to iba zafarbené žlté zlato, takže po pár rokoch častého nosenia Vám môže zožltnúť. Údržba (čistenie) bieleho zlata v zlatníctve tiež vyjde drahšie ako žltého zlata.

Je to celá veda.

Brilianty sa posudzujú podľa toho 4 faktorov: kvalita brusu, veľkosť (karáty), farba a čistota. Je to celá veda. Veľký čistejší briliant je drahší. Niekedy sa na cene šetrí tým, že predajcovia dajú viacej malých briliantov, dajte si na to pozor.

Aká je cena za zásnubný prsteň?

Jednoduchá otázka = jednoduchá odpoveď. Prejdete si všetky zlatníctva v okolí a zistíte, že cena zlatých zásnubných prsteňov začína na 100€, ak je tam použitý zirkón a 300€, ak použijete briliant. Niektoré zlatníctva Vám dovolia cenu ponížiť tým, že im donesiete ako protihodnotu staré zlaté prstene, ktoré nájdete v rodinnej klenotnici 😉

Žlté alebo biele zlato?

Vidíte veľmi pekný výber zlatých prstienkov zo stránky Sperky-Eshop. Všetko sú to kamienky – brilianty okrem jedného zirkónu. Na stránke nájdete aj rôzne iné prstene ako zlaté – napr. strieborné, wolfrámové alebo titánové.

Na stránke si pekne môžete odfiltrovať o aké prstene sa zaujímate. Podľa mňa majú dosť široký výber a hlavne sa mi páčia nové videá. Je veľmi ťažké zobraziť, ako bude prsteň v skutočnosti vyzerať, ale ak by sa Vám nepáčil môžte ho do 14 dní kľudne vrátiť, keďže sa jedná o internetový predaj. 

Vyskúšal som objednať a vrátiť

Na fotke môžete vidieť, že keď si z internetu objednáte zásnubný prsteň, naozaj Vám príde a môžete ho aj vrátiť. 

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!