Moje meno je Štefan Sklenár. Ako svadobný DJ a moderátor na svadbu som každý týždeň na inom mieste. V tomto článku Vám priblížim, aké svadobné darčeky bývajú na svadbách.

Názory ľudí o svadobných darčekoch sa líšia. Nemyslím teraz svadobné dary 🎁 od hostí pre ženícha a nevestu. Keď chodím zo svadby na svadbu, tak na 80% akciách mladomanželia vyhotovujú alebo pripravia pre svojich hostí niečo extra, čo si môžu odniesť domov na pamiatku zo svadby. Väčšinou má toto prekvapenie každý hosť pripravené pred sebou na svadobnom stole.

Najkrajší darček pre mňa

Veľmi netradičný darček a zároveň asi najkrajší pre mňa osobne. Bola to pohľadnica, ktorá mi prišla osobne domov do schránky aj s poďakovaním od mladomanželov. Veľmi ma to potešilo.

 

Handmade vonná sviečka

Veľmi jednoducho si môžte do pohárika vyrobiť sami takéto voňavé sviečky. Pridáte knôtik, šnúrku, prilepíte nápis a pekný svadobný darček je na svete.

Na internete isto nájdete veľa nápadov na inšpiratívne rôzne handmade svadobné darčeky. Ja Vám môžem ukázať, aké typy dostávam a odnášam si zo svadieb domov. Pofotil som len pár z nich, ostatné som zjedol alebo vypil… 🙂 Najčastejšie teda bývajú rôzne svadobné miniflaštičky s etiketou, svadobné čokoládky, cukríky a žuvačky. Tie, ktoré sa nedajú zjesť ani vypiť sú svadobné mydielka, magnetky, drievka, perníčky a srdiečka. Medzi tie, ktoré už nevidíte tak často sú svadobné bonsaje v pekne ozdobených črepníčkoch, svadobné medíky so stužkou alebo svadobné štipčeky.

Sypaný čaj v skúmavke

Jeden z najkrajších nápadov. Sypané farebné čajíky v nádobke zo skúmavky dotvoria atmosféru Vášho svadobného stola.

svadobne darceky
svadobne cajiky

Magnetky

Aj keď to vyzerá ako klišé, mňa vždy poteší, keď mi pribudne nová magnetka na chladničke. Dokonca viac ako z dovolenky 🙂

Mydielka a menovky

Svadobný darček, ktorý poteší skôr ženy na svadbe. Mydlo by malo mať peknú vôňu a farba by sa mohla hodiť k výzdobe. Jednoducho si môžete vyrobiť aj svadobné menovky z dreva, aby si ich mohli hostia zobrať na pamiatku.

Svadobné fľaštičky

Toto je darček, ktorý poteší zase skôr chlapov 🙂 Na svadbe sa takáto vec nikdy nestratí.

Svadobná káva

Veľmi originálna vychytávka pre milovníkov kávy a vintage štýlu 🙂 Vrecúška s kávou môžte umiestniť na zvlášť stôl pri vchode alebo dať pred hostí na stôl. Miesto nápisu COFFEE navrhujeme aj nápis ĎAKUJEME.

Levanduľový sirup

Veľmi zaujímavý nápad. Milé aj praktické. Tento darček je už pre „náročnejších“, pretože výroba sa nám trošku predražuje. Veľmi originálne na moderné a vintage svadby.

Hrnček ako menovka

Tento darček ma tiež veľmi potešil. Dostal som pekný smaltovaný hrnček, na ktorý nevesta namaľovala meno každého jedného hosťa. Vnútri bolo schované sladké prekvapenie. To som samozrejme už zjedol. 🙂 Keď budete vyrábať hrnček, nezabudnite ho nalakovať, aby sa Vám nápis teplom a používaním nezošúchal.

Správa od mladomanželov s fotkou

Toto som videl len raz, ale myslím, že je to veľmi milé a praktické. Dá sa povedať, že najviac muziky za najmenej peňazí. Doteraz to mám odložené doma na poličke. Jednalo sa o takzvanú „zimnú“ výzdobu a na tomto zloženom tvrdom „leporele“ bol text a fotky mladomanželov. Ak by ste chceli bližšie info – rozmery, text, napíšte mi správu.

Čokoládky Chocolissimo

Svadobné čokoládky môžete objednať na Chocolissimo. Na stránke môžte nájsť aj nápady na potešenie pre svoje polovičky (napríklad svadobné čokolády s fotografiou) alebo darčekové balíčky pre rodičov.

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!