Moje meno je Štefan Sklenár a som moderátor a DJ na svadbách. Každý týždeň som na inej akcií a často sa mi stáva, že moju hudobnú produkciu doplňujú aj živé kapely a muzikanti. V tomto článku Vám prinášam odkazy na moje obľúbené a osvedčené kapely.

 

Akú úlohu zohráva živá hudba na svadbe?

 

Podľa slovenských tradícií je ľudová hudba hrdou súčasťou každej svadby. Môžete si zajednať aj 1 muzikanta napr. harmonikára, ten hrá tzv. „chodníky“ (sprievod svadobčanov od kostola ku reštaurácií) alebo chodí od stola ku stolu počas svadby, keď má DJ prestávku. Zväčša na východe Slovenska sú kapely, ktoré dokážu odohrať vo väčšom počte aj celú svadobnú hostinu sami. Nevýhodou bývajú dlhé pauzy medzi tanečnými kolami a jednotvárnosť pesničiek. Výhodou je však originálnosť. Odporúčam živú hudbu kombinovať vždy s DJ produkciou, vtedy sa zabaví naozaj každý jeden Váš hosť. Niektoré ľudové kapely pomáhajú aj s čepením mladej nevesty a svadobnou vykrúcankou. Nie je to však samozrejmosť.

Super muzikanti z Horného Ponitria na čele s Ľubkom Macekom – kontakt 0905 552 515.

Aká je cena za svadobnú kapelu?

Hudobníci sú platení od počtu alebo od toho dokedy majú hrať. Zväčša však môžete rátať 100€/na hlavu približne za nejakých pár vstupov počas svadby, potom už suma rastie. To znamená že napríklad 5 muzikantov = 500€. V cene nebýva započítaná doprava. Odporúčam preto objednávať živú hudbu z Vášho blízkeho okolia.

Odporúčam aj muzikantov z Podjavorskej muzikywww.podjavorskamuzika.sk

Ďalej odporúčam Zvolenských vrchárov (www.zvolenskivrchari.sk) alebo ľudovú hudbu pod vedením Jaroslava Harazína.

Ďalší muzikanti, od ktorých som dostal vizitky: Ľudová hudba z Podpoľania “Kamaráti moji”, ľudová hudba Štefana Babjaka.

Na firemnej akcií som zažil aj Ľudovú hudbu Sláčik a tento rok na svadobnej výstave v Masarykovom dvore sa prezentovala kapela Hudci a Veronika Spodniaková. Ďalej Terchovská muzika (odkaz www.terchovskamuzika.sk)- boli sme spolu v Kamenici a v Terchovej. Dúfam, že Vám vizitky pomôžu.

Heligonkár alebo harmonikár na svadbu?

Zavolať si na svadbu heligonkára alebo harmonikára je najlepšia voľba. Ľudia si radi zaspomínajú a zaspievajú nestarnúce pesničky.

Sláčikové trio alebo quarteto dopĺňa svadobný obrad

Nezabúdajte na svadobný obrad. Moderné je dnes zavolať si na obrad nejaké to sláčikové trio alebo quarteto. Veľa krát tento rok som počul v takomto podaní zaznieť pesničku Thousand Years od Christiny Perry. Na svadobnej výstave v Žiline som objavil jedno trio a prikladám vizitku s odkazom Muse Trio.

muse trio slacikove trio

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!