Starejší na svadbe býval kedysi ženatý chlap, väčšinou z rodiny alebo starosta, ktorý sprevádza hostí svadbou od jej začiatku až po koniec. Má na starosti svadobné zvyky a zábavu. 

Starejší na svadbu dnes

Dnes môže robiť starejšieho alebo družbu šikovný rečník z Vašej rodiny. Keďže je to ale úloha veľmi zodpovedná, mladomanželia si zväčša platia na túto funkciu profesionála. Ten má úlohu svadobného koordinátora. Pomáha pri príprave a uvádzaní svadobnej odobierky, poďakovanie rodičom, usmerní hostí pri svadobnom obrade a gratuláciach, privíta Vás v reštaurácií, usadí hostí, prednesie príhovor, vytvorí tanečnú zábavu, uvedie krájanie torty, sprievodné hry, začepčenie mladej nevesty a svadobnú vykrúcanku.

Moderátor a DJ v jednom balení

O skvelú show sa postará samozrejme aj dobrý DJ alebo kapela. Ten zabezpečí osvetlenie, ozvučenie a hovorené slovo. Zábavný DJ roztancuje Vašu svadobnú družinu tak, že na to budete ešte dlho spomínať. Ja ako DJ som po čase pribral aj funkciu moderátora, starejšieho alebo družbu. Pomáham s čepčením, svadobnou vykrúcankou, privítaním, krájaním torty, svadobnou polievkou, svadobnými hrami a stále rozširujem svoje portfólio. Svadobnú odobierku od rodičov už nerobím, pretože si v tom čase rozkladám zvukovú a svetelnú techniku. V prípade, že chcete osobu, ktorá Vás bude sprevádzať od rána, tak odporúčam osloviť starejších spomínaných vyššie. DJ ostáva s Vami naopak do skorého druhého rána. Tieto funkcie je preto niekedy ťažko kombinovať. :-)“ Pridávam nejaké svoje fotky vo funkcií moderátora a starejšieho v kroji 👇

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!