Svadba v stodole je z roka na rok lákavejšia a vzrušujúcejšia téma pre každú nevestu. Kto by nechcel svadbu v prírode s nádychom drevených dekorácií a žiarivých svetielok? Teplá a príjemná energia z takýchto svadobných fotiek priam žiari. Ťažšie to môže byť však s organizáciou. Kde takéto stodoly nájsť a na aké prípadné problémy si dať pozor sa dozvieme v tomto článku.

Zavolajte externú agentúru

Pokiaľ nie je Vaše vybrané miesto v prírode na svadbu plnohodnotne vybavené a nerobievajú sa tam svadby často, budete si musieť zabezpečiť externú firmu na výzdobu. Sami to nezvládnete a vyšlo by Vás to draho. Budete potrebovať stoličky, stoly, výzdobu, prípadne stan na obrad a mnoho iného vybavenia. Ak náhodou nemáte pripojenie na elektrinu, zabezpečíte si centrálu. Čo sa týka jedla, taktiež si zavolajte externú catheringovú firmu a riešte s nimi tému pripojenia na vodu. Ak si nájdete stodolu, kde sa svadby robia, šikovní manažéri a koordinátori Vám predložia svoje zoznamy ponúkaných služieb.

Hmyz

“Ten kto je pripravený na všetko, toho nič neprekvapí.” vravieval môj otec. A špeciálne to platí pre Váš veľký deň. Niekto odporúča postrek proti hmyzu celej stodoly deň pred svadbou. Veď predstavte si, keď uprostred prírody vytiahnete všetky tie sladké “drinky” a pochúťky. Určite majte pripravené repelenty, fenistily a postreky proti hmyzu pre Vás a hostí. Nezabudnite aj na tabletky pre alergikov. Pokiaľ je miesto uzavreté nemusíte tento problém vôbec riešiť 🙂

Prístup pre svadobčanov

Uistite sa, že každý sa na Vašu svadbu bude môcť dostaviť a cesta bude poriadne označená. Niekde v prírode býva problém aj s GPS signálom. Nájdite si radšej miesta, ktoré sú známe a osvedčené, prípadne tam nebude mať problém svadobná družina trafiť.

Opýtajte sa na hudbu

Na vidieku niekde hlasná hudba po určitej hodine prekáža a berie sa to ako rušenie nočného kľudu. Nenechajte si svadbu pokaziť príchodom polície a nahláste svadbu dopredu na príslušné úrady, prípadne upozornite starostu a obyvateľov.

Zdroj:  Zelený Deň Bošáca Nové Mesto nad Váhom

Dáždniky a vejáriky

Nie každá stodola je dobre priečne vetraná, preto môže počas letných mesiacov udržiavať vnútri pomerne teplo. Zabezpečte preto pre svojich hostí minimálne vejáriky. V niektorých prípadoch sa používajú ventilátory, ale to kazí celkový rustikálny dojem. Pokiaľ si nebudete stopercentne istý počasím, môžte sa pripraviť aj na prípadný dážď alebo extrémne slnko. Dáždničky môžu pôsobiť ako ochrana a keď ich vhodne skombinujete s výzdobou, tak aj ako rekvizita na pekné spoločné fotky.

Vašich 10 miest pre svadbu v stodole

Chcel som Vám pripraviť zoznam aspoň 10 miest, teda svadobných stodôl na Slovensku. Kochajte sa fotkami a nechajte sa inšpirovať. Prvé tri stodoly, ktoré som pridal na začiatku článku, boli z Trenčianského kraja. Stodola Ľubianka, okres Prievidza a druhá je Ranch 13 Reining Horses v Nemšovej pri Dubnici nad Váhom. Ďalej tu máme Penzión na Ráztočnom. Tretia je v Bošáci – Stodola Zelený deň.

Banskobystrický kraj

Zdroj: Stodola Zlatka a Tailored Wedding

Zdroj: Stodola Pohanské Mýto Pod Ďumbierom

Žilinský kraj

Prešovský kraj

Zdroj: Gazdovská Stodola

Zdroj: Stodola Zlatnik Vranov nad Topľou

Zdroj: Stodola U Hricka Hanušovce nad Topoľou

Ako DJ, moderátor a blogger pre Vás píšem články o svadbách z rôznych kútov Slovenska. Odporúčam: svadobné dekorácie Heliumking, svadobné oznámenia, darčeky Chocolissimo, šperky E-shop a  novomanželské zľavy od Invia.sk!